Saf Su

Saf su doğada bulunmamaktadır. Bu yüzden insan eli ile laboratuarda elde edilmektedir. Endüstri sektöründe sağlanan ihtiyaçlarla elde edilen saf su filtreleme, iyon değişimi, damıtma, deiyonizasyon ve Reverse osmosis gibi birçok işlemden geçerek oluşturulmaktadır.

Saf Su Nerelerde Kullanılır?


Saf su birden fazla alanda kullanılmaktadır. Teknoloji ile birlikte kullanım alanı artan saf su özellikle kimya ve makine sektöründe en çok tercih edilen maddedir. Forkllift Traksiyoner akülerinde, otomobil akülerinde, kimya analizlerinde, plastik üretiminde, soğutma sistemlerinde, ilaç üretimlerinde, ütülerde ve birçok alanda saf su kullanılmaktadır.


Saf Su Zararlı Mıdır?


Saf suyun içindeki maddeler kimyasal tepkimelere girmiştir. İnsan eli ile oluşturulan saf su hipotonik özellik gösterebilir. Bu özelliği de hücre ile temasında hücreye zarar verebilir, hücreyi şişirebilir ve patlatabilir. Bu durumlar oluşabileceği için saf su insan için zararlı bir madde olarak uzmanlar tarafından açıklanmıştır.


Saf Su İçersek Ne Olur?


Saf su normal içtiğimiz sulardan çok farklıdır. Normal sularda yer alan diş ve kemik için gelişimi sağlayan mineraller saf suda yer almamaktadır. Saf su canlıların tüketebileceği bir şey değildir. Saf suyun içinde mineraller bulunmaz. Saf suyun içinde bulunan maddeler yüzünden, saf suyu içen canlılar su zehirlenmesi yaşayabilir.

Saf Su Temizlik İçin Kullanılabilir Mi?


Saf su kireçlenmeyi önlemek için radyatör, ütü ve araçların akülerinde kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra birçok temizlik maddesi içinde de yer almaktadır.

Bizi Ulaşın

+90 224 413 54 13
info@pointmakine.com

Ziyaret Edin

Alaaddin Bey Mah. Ayafatma Cad. MESE-3 İş Merkezi Nilüfer/BURSA

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 09:00 - 19:00 Hafta sonu: 10:00 - 14:00

0224 413 54 13